احیای هنر ایرانی در نمایشگاه تخصصی فرش دستباف مشهد

rugart.org_0005رئیس سازمان صنعت، معدن و تجارت خراسان‌رضوی گفت: احیای هنر ایرانی در هشتمین نمایشگاه تخصصی فرش دستباف در مشهد به نمایش گذاشته می‌شود.

به گزارش پایگاه علمی پژوهشی فرش ایران [www.rugart.org] ،به نقل از خبرگزاری فارس از مشهد، ناصر فخرموحدی صبح امروز در جمع خبرنگاران اظهار داشت: هشتمین نمایشگاه تخصصی فرش دستباف، از ۲۰ تا ۲۵ مرداد ماه امسال با حضور تولیدکنندگان، بازرگانان و فعالان این هنر – صنعت از سراسر کشور در محل دائمی نمایشگاه بین‌المللی مشهد برگزار می‌شود.

رئیس سازمان صنعت، معدن و تجارت خراسان‌رضوی با بیان اینکه نمایشگاه فرش در فضایی به وسعت بیش از ۳ هزار متر مربع در سالن فردوسی نمایشگاه بین‌المللی مشهد برگزار می‌شود، گفت: در این راستا ضمن ایجاد فضایی رقابتی در میان تولیدکنندگان، امکان مقایسه همزمان را در اختیار عموم و متخصصان قرار می‌گیرد.

وی هدف از برگزاری این نمایشگاه را نمایش و احیای هنر ایرانی خواند و افزود: به نمایش گذاشتن انواع تابلو فرش‌های تزئینی و ابریشمی با طرح‌های اصیل ایرانی از دیگر قابلیت‌های این نمایشگاه است.

رئیس سازمان صنعت، معدن و تجارت خراسان‌رضوی گفت: برگزاری چنین نمایشگاه‌هایی یکی از راه‌های مؤثر در راستای شناساندن هر چه بیشتر این هنر اصیل ایرانی به نسل جوان و ایجاد انگیزه و علاقه در راستای خلق آثاری هر چه زیباتر برای معرفی و عرضه به جامعه جهانی است.

وی ادامه داد: ارائه تولیدات متنوع و جدید به عنوان هنر – صنعت فرش دستباف خراسان‌رضوی متناسب با ذوق و سلیقه مشتریان از ویژگی‌های خاص هشتمین نمایشگاه فرش دستباف مشهد است.

رئیس سازمان صنعت، معدن و تجارت خراسان‌رضوی بیان داشت: در هشتمین نمایشگاه فرش دستباف، انواع فرش‌های نفیس دستباف و ابریشمی، فرش‌های تجاری و عشایری، تابلو فرش، گلیم و جاجیم، طراحی نقشه‌های فرش، نشریات تخصصی و مواد اولیه با فرش ارائه می‌شود و از نکات بارز این نمایشگاه است.

دیدگاهتان را بنویسید