المپیاد فرش تهران روز پنجشنبه برگزار می شود

rugart_00071سرپرست معاونت توسعه بازرگانی داخلی سازمان صنعت، معدن و تجارت استان تهران گفت:مرحله استانی المپیاد فرش با هدف تقویت بنیه علمی دانش آموزان کارو دانش روز پنجشنبه شانزدهم بهمن ماه در تهران برگزار می شود.

ˈخلیل پرتوزادهˈ روز سه شنبه در گفت و گوی اختصاصی با خبرنگار ایرنا اظهار کرد:المپیاد فرش هرساله توسط مرکز ملی فرش ایران برنامه ریزی می شود و سپس در سطح کشور برگزار می شود.

وی با بیان این مطلب که این المپیاد در سه مرحله برگزار می شود گفت: مرحله مقدماتی در مدارس کارودانش رشته فرش برگزار می شود بعد مرحله استانی برگزار و سپس برای برگزاری مرحله کشوری اقدام می شود.

پرتوزاده افزود: این المپیاد هرسال به فراخور دراستان های مختلف کشور برگزار می شود و امسال مرحله کشوری دراستان یزد برگزار خواهد شد.

وی هدف از برگزاری المپباد فرش را تقویت بنیه علمی دانش آموزان کارودانش در رشته فرش عنوان کرد.

وی گفت: دانشجویان رشته فرش نیز این المپیاد را در کلیه دانشگاه های فرش برگزار کنند که در سه گرایش طراحی ، رنگرزی و بافت فرش است.

پرتوزاده با بیان این مطلب که استان تهران در دوقسمت شهرستان های تهران و شهر تهران دارای هنرستان کار و دانش است افزود: در شهرستان های تهران ۸ هنرستان کارودانش د و در شهر تهران ۱۱ هنرستان کارودانش رشته فرش فعالیت دارد.

وی با بیان این مطلب که آزمون مقدماتی دانش آموزی روزپنج شنبه برگزار می شود اظهار کرد: از این دانش آموزان هفت نفر انتخاب و به مرحله کشوری اعزام می شوند.

پرتوزاده بیان کرد: درهنرستان های کارو دانش دانش آموزان دختر هستند که در این المپیاد شرکت می کنند و در مرحله دانشجویی دختر و پسربا هم در المپیاد حاضر می شوند.

وی گفت: برنامه ریزی برگزاری المپیاد توسط مرکز ملی فرش انجام می شود و اجرا ی آن بزرعهده سازمان صنعت، معدن و تجارت استان تهران است.

سرپرست معاونت توسعه بازرگانی داخلی سازمان صنعت، معدن وتحارت استان تهران افزود: این المپیاد باعث می شود سطح علمی دانش آموزان کارو دانش فرش افزایش یابد و شکوفایی استعداد ها و تربیت نیروی کار ماهررا به همراه خواهد داشت.

دیدگاهتان را بنویسید