ایجاد رشته‌های “طلاسازی” و “هنر فرش” در هنرستان‌های استان سمنان

rugart_00096ایجاد رشته‌های “طلاسازی” و “هنر فرش” در هنرستان‌های استان سمنان
معاون آموزش متوسطه اداره‌کل آموزش و پرورش ‌سمنان از آمادگی برای ایجاد رشته‌های طلا و جواهر سازی و هنر فرش در هنرستان‌های این استان در صورت تقاضای دانش‌آموزان خبر داد.

حسین فولادیان ، اظهار کرد: در صورتی که متقاضیان برای تحصیل در این رشته‌ها به حدنصاب برسد، آمادگی برای ایجاد رشته‌های طلا و جواهر سازی و هنر فرش در هنرستان‌های این استان وجود دارد.

وی افزود: معاونت آموزش متوسطه اداره کل آموزش و پرورش استان سمنان آمادگی این را نیز دارد که سایر رشته‌های مورد تقاضای دانش‌آموزان هنرستانی را برای ادامه تحصیل در هنرستان های این استان ایجاد کند.

معاون آموزش متوسطه اداره کل آموزش و پرورش استان سمنان با اشاره به اینکه رشته طلا و جواهر سازی به دلیل بازار کار خوب و مناسب آن مورد توجه بسیاری قرار گرفته است گفت: یکی از سیاست‌های اصلی و مهم این معاونت، حرفه‌آموزی و تحصیل دانش‌آموزان در رشته‌هائی است که بازار کار و اشتغال آن فراهم بوده و فارغ التحصیلان بتوانند پس از اتمام تحصیل خود، به سرعت وارد بازار کار شوند.

فولادیان با اشاره به احداث شهرک طلا و جواهر در مرکز استان سمنان تصریح کرد: این مهم ظرفیت بسیار مناسب و خوبی را برای ایجاد رشته طلا و جواهر سازی در هنرستان های استان سمنان فراهم‌ کرده است.

وی با بیان اینکه تحصیل دانش‌آموزان در این دو رشته در استان‌های دیگر کشور و تجربه موفق این استان‌ها یکی دیگر از دلایل برنامه‌ریزی برای ایجاد رشته‌های طلا و جواهر سازی و هنر فرش در هنرستان‌های استان سمنان بوده است بیان کرد: باید از تجربه موفق در دیگر استان های در فرایند تحصیل و آموزش و پرورش استفاده مطلوب کرد.

معاون آموزش متوسطه اداره کل آموزش و پرورش استان سمنان با اشاره به اهمیت احیای هنر فرش در مشاغل کشور خاطرنشان کرد: هنر فرش، زمانی جزو هنرهای مهم و اصلی و صنایع دستی مهم استان سمنان بوده است و این معاونت در صدد است تا این هنر اصیل ایرانی را در استان سمنان دوباره احیا کند.
منبع:تسنیم

دیدگاهتان را بنویسید