بازاریابی مناسب نقش مهمی در رونق بازار فرش دستباف دارد

p_rugart_0133 بازاریابی مناسب نقش مهمی در رونق بازار فرش دستباف دارد
بوکان، مهاباد – رئیس سازمان صنعت، معدن و تجارت آذربایجان غربی گفت: تبلیغات و بازاریابی مناسب فرش دستباف در بازارهای هدف به رونق بازار تولیدکنندگان این صنعت کمک شایانی می کند.
[بازاریابی مناسب نقش مهمی در رونق بازار فرش دستباف دارد]

به گزارش خبرنگار ایرنا، عباداله اکبری روز پنجشنبه در دیدار با فعالان تولید فرش شهرستان بوکان اظهار داشت: رقابت پذیری، ایجاد تقاضای جدید و ترویج فرهنگ سفارش پذیری برای فرش دستباف استان در بازارهای جهانی با حفظ اصالت های آن زمینه رونق بازار تولیدکنندگان این هنر صنعت را فراهم می کند.

وی به جایگاه ویژه استان آذربایجان غربی در صنعت فرش اشاره کرد و افزود: برنامه های متعددی در جهت تقویت و توسعه بخش فرش در دست اجرا است که می تواند رونق بازار فرش دستباف را در استان سرعت ببخشد.

اکبری با تاکید بر امر ارتقای کیفیت و کاهش هزینه ها در تولید فرش خواستار مشارکت بیشتر فعالان این بخش در هیات های تجاری استان و مرکز ملی فرش ایران به منظور مشارکت خود تولیدکنندگان در امر صادرات فرش شد .

فرماندار شهرستان بوکان نیز در این جلسه با بیان اینکه در چند سال اخیر دشمن با استفاده از ابزار تحریم مشکلاتی را برای کشور ما به وجود آورده اند، اظهار داشت: در این بین بازاریان، اصناف و تولیدکنندگان با تلاش و کوشش مضاعف خود توانسته اند توطئه های دشمن را خنثی کنند .

حسن عباسی صنعت فرش را نمایانگر توانایی، استعداد و هنر مردم این منطقه دانست و افزود: می طلبد مشکلات بافندگان و فعالان صنعت فرش بررسی و رفع گردد به صورتی که بافندگان فرش به شغل خود افتخار کنند.

وی بر متمرکز شدن کارگاه های فرش بافی در سطح شهرستان تاکید کرد و افزود: با تجمیع کارگاه ها، هزینه های تولید به حداقل خواهد رسید و امکان رقابت و صادرات بیشتری فراهم خواهد شد.

عباسی یادآورشد: ارائه تسهیلات، آموزش، بیمه افراد شاغل صنعت فرش و توجه به استاندارد کردن فضای کارگاه ها به منظور حفظ سلامتی قالی بافان زمینه توسعه ی هرچه بیشتر صنعت فرش بافی شهرستان را فراهم خواهد کرد.

دیدگاهتان را بنویسید