برپایی نمایشگاه فرش دستباف در مشهد

p_rugart_0100هشتمين نمايشگاه فرش دستباف مشهد براي رونق بخشيدن به تعاملات تجاري در نمایشگاه بین المللی مشهد برگزار می شود

به گزارش پایگاه علمی پژوهشی فرش ایران [www.rugart.org] ،به نقل از خبرنگار باشگاه خبرنگاران مشهد، رئيس اتحاديه صنف صادرکنندگان فرش دستباف خراسان رضوي با اشاره به اهميت ارتقاي سهم ايران در بازارهاي جهاني فرش عنوان کرد: اين نمايشگاه با رويکرد فراهم آوردن بستري مناسب جهت رونق بخشيدن به تعاملات تجاري و همانديشي در تقويت توانمنديها و ارائه توليدات متنوع و برتر فرش دستباف برگزار خواهد شد.

هادي مخملي افزود: اين نمايشگاه فرصتي مناسب براي بسترسازي بازاريابي فرش دستباف ايران، تبليغات مناسب، آشناسازي توليدکنندگان با خواست و نياز بازارهاي جهاني و مبادلات تجاري و صنعتي در عرصه اين صنعت ايراني و پيشرفت روزافزون در کشور خواهد بود.

وي فرش دستباف را نمادي از هنر صنعتگري پيشينيان ما دانست و گفت: اين صنعت نشانهاي از مهارت و خلاقيت ايرانيان، کالايي مهم در ميان اقلام صادراتي غيرنفتي، صنعتي کم هزينه براي ايجاد اشتغال، ارزآور و در مجموع ميراثي ارزشمند است که بايد پاسداشته شود و براي بهبود وضعيت آن تلاش وافري صورت پذيرد.

این نمایشگاه از ۲۰ تا ۲۵ مرداد ماه سال جاري با حضور توليدکنندگان، بازرگانان و فعالان اين صنعت در محل دائمي نمايشگاه بينالمللي مشهد برگزار ميشود،

دیدگاهتان را بنویسید