تولیدات ایرانی جایگزین ۹۰ درصد نخ ابریشم چینی فرشبافان قمی می‌شود

p_rugart_0067تولیدات ایرانی جایگزین ۹۰ درصد نخ ابریشم چینی فرشبافان قمی می‌شود

مدیرعامل شرکت شهرک‌های صنعتی قم، گفت: تولیدات ایرانی جایگزین ۹۰ درصد نخ ابریشم چینی فرشبافان قمی می‌شود.

به گزارش پایگاه علمی پژوهشی فرش ایران [www.rugart.org] ،به نقل از ایسنا، منطقه قم، روح الله ابراهیمی با اشاره به تور صنعتی جمعی از مدیران و فعالان فرش دستباف قم به استان گیلان که به منظور رایزنی برای تامین مواد اولیه مورد نیاز صنعت فرش دستباف قم صورت گرفت، افزود: با تحقیقات و مطالعات انجام شده توسط عامل توسعه خوش فرش استان قم مشخص شد تامین نخ ابریشم در سطح استان که بخش قابل توجهی از آن وارداتی از کشور چین است، از دغدغه های اصلی تولیدکنندگان فرش قم به حساب می‌آید.

وی ادامه داد: برهمین اساس با برنامه ریزی صورت گرفته یک تور صنعتی توسط شرکت شهرک‌های صنعتی استان برای حضور و دیدار دست‌اندرکاران قمی این صنعت با کارخانجات تولیدی این ماده اولیه در استان گیلان برگزار شد و دو طرف وارد مذاکره جدی و فنی شدند.

وی با بیان اینکه تولید کننده نخ ابریشم در این استان توانایی و قابلیت تولید نخ با کیفیت مورد نیاز فرش استان قم را داراست، گفت: تولید کنندگان فرش دستباف قم طی نشست‌های تخصصی و بازدیدهای میدانی آمادگی کامل خود را جهت انعقاد قرارداد در صورت تامین کیفیت مطلوب و مورد نیاز خود اعلام کردند.

ابراهیمی از استقبال مسوولان دولتی استان گیلان در این خصوص خبر داد و خاطر نشان کرد: در دیداری با فرمانداری شهرستان لنگرود این استان ضرورت تعامل و نزدیک تولید کنندگان مواد اولیه و مصرف کنندگان در داخل کشور مورد تاکید قرارگرفت.

وی ادامه داد: این امر تاثیر بسزایی در جهت اشتغالزایی و ارزش افزوده فراوان در صنعت تولید نخ ابریشم و همچنین صنعت نوغان داری‌(پرورش کرم ابریشم) و جلوگیری از نابودی این صنعت در کشور دارد و از سوی دیگر بهره‌مندی و تامین ۸۰ درصد مصرف تولیدکنندگان قمی از تولیدات داخلی را در پی خواهد داشت.

دیدگاهتان را بنویسید