حلقه‌های مفقوده تولید و صادرات فرش در خراسان شمالی زیاد است

p_rugart_0118سرپرست شرکت شهرک‌های صنعتی خراسان شمالی گفت: حلقه‌های مفقوده تولید و صادارت فرش در این استان بسیار زیاد است.
محمد علی یوسفی در گفت و گو با خبرگزاری دانشجویان ایران(ایسنا)، منطقه خراسان شمالی تاکید کرد:علاوه بر آن ارزش افزوده تولید فرش دستبافت در این استان بسیار اندک است.
وی افزود: این شهرک برای حل این مشکل و تکمیل حلقه‌های مفقوده این کالای ارزشمند پروژه ساخت شهرک تخصصی فرش دستبافت را در بجنورد از سال گذشته در دستور کار خود قرار داد.
یوسفی خاطرنشان کرد: هدف از ساخت این پروژه، آوردن بافندگان به داخل شهرک نیست، بلکه راه اندازی واحدهایی همچون قالی شویی، واحدهای پرداخت شهر و انبار برای ذخیره مواد اولیه است.
وی با اشاره به اینکه هم اکنون در این استان هیچ یک از این واحدها وجود ندارد، ادامه داد: تمامی سود حاصل از تولید فرش در این استان به جیب واسطه‌های خارج استان می‌رود.
این مقام مسوول با بیان اینکه شهرک تخصصی فرش باید در تیرماه سال جاری به بهره برداری می‌رسید، اما این امر به علت عدم تخصیص اعتبار به بهره برداری نرسید، اظهار کرد:طی چند روز اخیر ۲۰ میلیارد ریال از محل مصوبات سفر مقام معظم رهبری برای تکمیل این پروژه اختصاص یافت.
وی از واگذاری این شهرک در تیر و مرداد ماه سال آینده خبر داد.

دیدگاهتان را بنویسید