دولت جدید شرایط صادرات فرش دستباف را فراهم کند

p_rugart_0037دولت جدید شرایط صادرات فرش دستباف را فراهم کند
به گزارش پایگاه علمی پژوهشی فرش ایران [www.rugart.org] ،به نقل از خبرگزاری مهر: رئیس انجمن همگن فرش دستباف خانه صنعت، معدن و تجارت استان اصفهان از دولت یازدهم خواست برای افزایش صادرات فرش دستباف تمهیداتی بیندیشد.

به گزارش خبرگزاری مهر، باقر صیرفیان با بیان اینکه در گذشته تولید فرش دستباف ایران در جهان رتبه اول را داشت، اذعان کرد: طی چند سال گذشته صادرات فرش دستباف کاهش چشمگیری داشته است.

وی ادامه داد: صادرات این کالا هم به دلیل تحریم ها و هم به خاطر کاهش میزان تولید کم شده است.

رئیس انجمن همگن فرش دستباف خانه صنعت، معدن و تجارت استان اصفهان تاکید کرد: تولید فرش دستباف زمانی سودآور است که صادرات صورت بگیرد، در واقع در صنعت فرش دستباف، انجام صادرات  ارز را به کشور وارد می کند و ارزش افزوده ایجاد می شود.

این فعال صنعت فرش ادامه داد: امیدواریم در دولت جدید تحریم ها کاهش پیدا کند تا صادرات مانند قبل رونق بگیرد.

صیرفیان با بیان اینکه بعضی مواد اولیه این صنعت نظیر ابریشم و کرک وارداتی است، گفت: گرانی ارز برای واردات مواد اولیه مشکل ساز شده همچنین به دلیل تحریم ها امکان واردات مستقیم وجود ندارد که این مسئله بر هزینه نهایی تولید تاثیر می گذارد و آن را افزایش می دهد.

صیرفیان درخصوص دیگر انتظارات صنعتگران فرش دستباف از دولت یازدهم گفت: از دولت می خواهیم با ارسال لایحه ای به مجلس با موضوع اختصاص سختی کار برای بافندگان قالی، این قشر را حمایت کند چراکه شغل قالی بافان کار سختی است اما متاسفانه در بیمه و بازنشستگی، سختی کار برای آنها در نظر گرفته نمی شود.

رئیس انجمن همگن فرش دستباف خانه صنعت، معدن و تجارت استان اصفهان عنوان کرد: دولت جدید می خواهد و می تواند اقدامات مثبتی انجام دهد.

دیدگاهتان را بنویسید