دوماهنامه طره به شماره دوم رسید

p_rugart_0126دومین شماره ازدوماهنامه اطلاع‌رسانی،آموزشی و تحلیلی فرش دستباف ایران با نام “طره” منتشرشد.
به گزارش پایگاه علمی پژوهشی فرش ایران [www.rugart.org] ،به نقل از روابط عمومی طره این نشریه، دوماهنامه‌ای تخصصی با موضوع فرش دستباف است که بامجوز رسمی از وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی و به صاحب امتیازی و مدیرمسوولی حمیدکارگر و سردبیری داودشادلو در گستره کشوری منتشرمی‌شود.

گفتگو با آیدین آغداشلو درباره فرش و روح فرهنگ ایرانی، پرونده‌ای درباره محاسن فرش دستباف در برابر آسیب های فرش ماشینی از منظر پزشکی، مروری بر رخدادهای حوزه فرش در دولت‌های نهم و دهم، گزارشی از سرنوشت قالی‌های مجموعه کاخ گلستان، گزارشی از بافت فرش برای عتبات عالیات، روایتی از بزرگترین فروش تاریخ فرش در نیویورک و نگاهی به کارنامه اتحادیه سراسری شرکت‌های تعاونی فرش دستباف از جمله مطالب منتشرشده در دومین شماره طره است.

مقالاتی همچون فرش روی پای خود ایستاده است، رنسانس فرش بافی و تأثیر رنگ‌بندی فرش در طراحی دکوراسیون داخلی نیز از دیگر مطالب دومین طره است.

p_rugart_0126
دوماهنامه تخصصی طره بر آن است تا با رویکردی نو به فرش دستباف ایرانی به عنوان مهم ترین کالای صادراتی غیر نفتی و با تاکید بر پیشینه هنری آن، بنگرد و تلاش دارد تا بروندادی شایسته برای فرش دستباف ایرانی باشد. این نشریه، با تاکید بر قدمت دیرینه این کالا و سهم عمده و قابل توجه آن در اقتصاد و صادرات غیر نفتی و همچنین توجه خاص آن به جنبه های فرهنگی هنری این کالا منتشر می‌شود و بررسی آخرین رخداد‌های خوزه فرش دستباف،معرفی، نقد و بررسی تشکلها، کتابها، پایان‌نامه‌ها و پایگاه‌های اینترنتی مرتبط با فرش دستباف، نگاه تاریخی به این هنر-صنعت، تحلیل‌های بازار و اقتصاد فرش دستباف ازجمله مطالب مورد توجه در طره است.

دومین شماره طره به بهای ۶ هزار تومان در روزنامه فروشی‌های معتبر عرضه می‌شود و پایگاه اینترنتی آن به نشانی www.torreh.net نیز به زودی در دسترس علاقه مندان خواهد بود.

دیدگاهتان را بنویسید