سومین نمایشگاه تخصصی فرش و تابلو فرش دستباف کرمان

 rugart.org_0028در کرمان آغاز به کار کرد
سومین نمایشگاه تخصصی فرش و تابلو فرش دستباف کشور
خبرگزاری تسنیم: سومین نمایشگاه تخصصی فرش وتابلو فرش دستباف با حضور بافندگان و تولید کنندگان ۱۴ استان فرش خیز کشور در اتحادیه تعاونی روستایی استان کرمان آغاز به کار کرد.

ناصر عباسپور در گفت‌وگو با خبرنگار تسنیم در کرمان، اظهار کرد: این نمایشگاه متشکل از ۷۰غرفه از استان‌های اصفهان، یزد، آذربایجان شرقی، چهارمحال و بختیاری، فارس، قم، خراسان رضوی و کرمان است.

وی با بیان اینکه این نمایشگاه تا ۵ آبان ماه همه روزه از ساعت ۱۵الی ۲۰  برای بازدید علاقمندان باز است، افزود:هدف از برگزاری این نمایشگاه ایجاد زمینه‌ای برای فروش فرش‌ها و تابلو فرش‌های دستباف با قیمت کمتر از بازار به مشتریان این کالا است.

عباسپور تاکید کرد: به این منظور برای خرید فرش تخفیف ۵درصدی وبرای خرید تابلو فرش‌های مختلف تخفیف ۱۰درصدی لحاظ شده است.

وی افزود: ۷غرفه از مجموع غرفه‌ها متعلق به استان کرمان است و تولید کنندگان فرش دستباف کرمان در این غرفه‌ها به نمایش و فروش محصول خود خواهند پرداخت.

رئیس اداره فرش سازمان صنعت و معدن و تجارت استان کرمان تصریح کرد: یک غرفه از نمایشگاه نیز به انجمن طراحان و نقاشان فرش دستباف استان اختصاص یافته تا نقشه‌ها و طرح‌های بروز شده خود را دراختیار تولید کنندگان بگذارند.

وی تاکید کرد: سازمان صنعت و معدن و تجارت در حال حاضر متولی سیاست گذاری، نظارت و هدایت کلیه امورات  فرش در استان کرمان مطرح است و در کنار آن انجمن‌ها و اتحادیه‌های مختلفی چون اتحادیه فرش فروشان دستباف، انجمن طراحان فرش، اتحادیه تولید کنندگان وغیره حضور دارند.

عباسپور درباره تعداد بافندگان فرش و تولید کنندگان عمده فرش نیز افزود: فرش دستباف در حال حاضر در بحث صادرات دومین کالا بعد از نفت است و صادرکنندگان آن اغلب در تهران مستقر هستند اما تعداد تولیدکنندگان فرش استان کرمان درحال حاضر ۱۵۸ تولیدکننده است که در بانک اطلاعاتی سازمان صنعت و معدن و تجارت قرار دارند.

وی تاکید کرد: تاکنون ۳۹هزار و۶۸۳نفر برای بیمه قالی بافی به بیمه معرفی شده‌اند این در حالی است که تا پایان سال ۹۱حدود ۲۵هزار و ۲۴۰نفر بیمه شده بودند.

عباسپور خاطرنشان کرد: حدود ۷۰هزار بافنده فرش در استان داریم که برای شناسایی بافندگان فعال استان ازغیر فعال اقداماتی انجام شده است که تا این لحظه  ۵۰ هزار و ۲۴۰ نفر شناسایی شده‌اند که از این تعداد ۴۰ هزار و ۳۳۲ نفر کارت قالی بافی دریافت کرده‌اند.

دیدگاهتان را بنویسید