فعالیت بیش از ۱۲۰ بافنده فرش در قالب تعاونی‌ها در کوثر اردبیل

rugart.org_0031فرماندار شهرستان کوثر گفت: بیش از ۱۲۰ بافنده فرش در قالب تعاونی‌ها و کارگاه‌های تولیدی به تولید فرش در شهرستان کوثر مشغول هستند.

به گزارش پایگاه علمی پژوهشی فرش ایران [www.rugart.org] ،به نقل از  ایسنا، علیرضا حسینی در جریان بازدید از طرح‌های توسعه فرشبافی در کوثر با اشاره به اجرای طرح هر خانه یک دار قالی در این شهرستان گفت: ‌کارگاه‌های متعددی در این زمینه بیشتر با محوریت مناطق روستایی اجرایی و عملیاتی شده به طوری که امیدواریم شعار هر خانه یک دار قالی را عملیاتی و اجرایی کنیم.

وی با بیان اینکه بیش از ۱۲۰ بافنده فرش در قالب تعاونی‌ها و کارگاه‌های تولیدی به تولید فرش در شهرستان کوثر مشغول هستند، گفت: ما تمام سعی خودمان را به کار گرفتیم تا در قالب مشاغل خانگی از بافندگان فرش حمایت لازم را داشته باشیم که انتظار می‌رود دستاورد آن ایجاد فرصت اشتغال مولد و دائمی باشد.

فرماندار شهرستان کوثر اضافه کرد: در حمایت از بافندگان فرش علاوه بر ارائه نقشه، طرح، تأمین مواد اولیه مرغوب و همچنین نظارت بر تولید فرش و توسعه کارگاه‌های فرش‌بافی در صدد برگزاری جشنواره فرش در منطقه هستیم که امیدواریم بتوانیم در این زمینه حرکت‌های مثبت و سازنده را انجام دهیم.

وی بیان کرد: تولید فرش یکی از بسترهای اشتغال پایدار مناطق روستایی و حتی شهری است که در ایجاد فرصت اشتغال نیز می‌تواند عاملی مؤثر باشد.

دیدگاهتان را بنویسید