مقاوم سازی فرش در برابر انواع محلولهای خانگی

به گزارش پایگاه علمی پژوهشی فرش ایران [www.rugart.org] ،به نقل از واحد مرکزی خبر مخترع کاشانی برای نخستین بار، ماده ای برای مقاوم سازی فرش در برابر انواع محلول‌های خانگی و اثر آنها را طراحی و تولید کرد.
آقای برازنده رییس اداره صنعت معدن و تجارت شهرستان کاشان امروز گفت: در این طرح بـا اجرای فرایندی خاص، از جذب مایعات روی فرش جلوگیری شده و با این فرایند انواع مایعات به راحتی از روی فرش جمع آوری می شود.
سید علی جدی مخترع این طرح هم گفت: مقاوم سازی فرش در برابر انواع لکه‌های ناشی از مایعات خانگی مانند انواع سفید کننده ، روغن، آب ، شربت و اسیدهای خانگی سرکه و اجرایی بودن این اختراع به همراه قابلیت تجاری‌ سازی آن از ویژگی‌های برجسته و ممتاز این طرح است.
وی استفاده نکردن از فناوری نانو را مزیت دیگر این طرح بیان کرد و افزود:بهداشتی بودن و سازگاری با محیط زیست از دیگر ویژگی های این طرح است
فرش مقاوم در برابر انواع محلول‌های خانگی همچنین به دلیل شستشوی کمتر ضمن کاهش هزینه ها ،مانع از دست رفتن کیفیت اولیه فرش می شود
مخترع کاشانی افزود:برای اجرا ی این طرح در مدت ۱۴ ماه، ۶۰۰ میلیون ریال هزینه شده است.
این ماده برای انواع فرشهای دستباف و ماشینی و همچنین پارچه های مبلی کاربرد دارد
طرح مقاوم سازی فرش در برابر انواع محلول‌های خانگی اول تیرماه به شماره ۷۹۶۸۴ در اداره کل ثبت شرکت ها ومالکیت صنعتی ثبت شده است.

 

دیدگاهتان را بنویسید