نحوه انتخاب برترین فرش دستباف ایران

rugart.org_0031علیخانی به اقتصادایران آنلاین خبرداد:
نحوه انتخاب برترین فرش دستباف ایران/ کدام فروش تاریخی در سکوی نخست قرار می‌گیرد؟
با آغاز لغو تحریم‌های بین‌المللی بر علیه ایران، چشم انداز روشنی پیش روی بازارهای صادراتی ایران از جمله فرش دستباف قرار دارد. در این میان، مرکز ملی فرش ایران با هدف الگوسازی و حمایت از تولید فرش های با کیفیت و ایجاد بستری مناسب برای شناسایی و معرفی این تولیدات، برترین فرش دستباف ایران را معرفی خواهد کرد.
نحوه انتخاب برترین فرش دستباف ایران/ کدام فروش تاریخی در سکوی نخست قرار می‌گیرد؟

رئیس مرکز ملی فرش ایران، نحوه انتخاب برترین فرش دستباف ایران را اعلام کرد.

محمدباقر آقاعلیخانی در گفتگو با خبرنگار اقتصادایران آنلاین گفت: مرکز ملی فرش ایران با هدف الگوسازی و حمایت از تولید فرش های با کیفیت و ایجاد بستری مناسب برای شناسایی و معرفی این تولیدات تاکنون دو دوره جشنواره ملی فرش برتر را برگزار می کند.

رئیس مرکز ملی فرش ایران افزود: این رویداد که به صورت یک رویداد ملی در عرصه فرش دستباف کشور تجلی یافته، هر سال اهمیت بیشتری می یابد و اقبال هنرمندان شرکت کننده در سال جاری تائید بر این جایگاه والا است.

وی تصریح کرد: این دوره از مسابقه در دو گروه کلی فرش های معاصر و فرش های قدیمی و در محورهای هفت گانه برگزار خواهد شد؛ لذا شرکت کنندگان باید فرش های ارسالی خود را در یکی از بخش های در نظر گرفته شده، به دبیرخانه جشنواره معرفی می کنند.

به گفته علیخانی، گروه فرش های معاصر شامل فرش های عشایری کلاسیک، فرش گبه عشایری، فرش روستایی، فرش های کلاسیک شهری باف کمتر از ۵۴ گره در ده سانتی متر، فرش های کلاسیک شهری باف بین ۵۴ تا ۷۷ گره در ده سانتی متر، فرش های کلاسیک شهری باف بیشتر از ۷۷ گره در ده سانتی متر و فرش های تمام ابریشم است.

وی اظهار داشت: گروه فرش های قدیمی که شامل فرش های بالای ۶۰ سال قدمت می شود نیز شامل فرش های عشایری کلاسیک، فرش گبه عشایری، فرش روستایی، فرش های کلاسیک شهری باف کمتر از ۵۴ گره در ده سانتی متر، فرش های کلاسیک شهری باف بین ۵۴ تا ۷۷ گره در ده سانتی متر، فرش های کلاسیک شهری باف بیشتر از ۷۷ گره در ده سانتی متر و فرش های تمام ابریشم برگزار می شود.

به گفته رئیس مرکز ملی فرش ایران، هر شرکت کننده مجاز است در هر یک از گروههای چهارده گانه تنها یک فرش ارایه کنند.

دیدگاهتان را بنویسید