نمایشگاه سراسری فرش دستباف در مشهد افتتاح می شود

p_rugart_0089نمايشگاه سراسري فرش دستباف در مشهد افتتاح مي شود
افتتاح نمایشگاه فرش دستباف در مشهد و آغاز نخستین دوره کارآموزی دانشجویان دانشگاه ها در پالایشگاه خانگیران عناوین اخبار صنعتی خراسان رضوی است

به گزارش پایگاه علمی پژوهشی فرش ایران [www.rugart.org] ،به نقل از خبرگزاری مهر، رييس سازمان صنعت ،معدن و تجارت خراسان رضوي از افتتاح نمايشگاه سراسري فرش دستباف به مدت يک هفته در مشهد خبر داد.

ناصر فخرموحدي اظهار داشت: هشتمين نمايشگاه تخصصي فرش دستباف، از ۲۰ تا ۲۵ مرداد ماه سال جاري با حضور توليدكنندگان ،بازرگانان و فعالان اين هنر – صنعت از سراسر كشور در محل دائمي نمايشگاه بين المللي مشهد برگزارمي شود.

وي ادامه داد: نمايشگاه فرش در فضايي به وسعت بيش از ۳ هزار متر مربع در سالن فردوسي نمايشگاه بين المللي مشهد برگزار مي شود كه ضمن ايـجاد فضـايي رقابـتي در ميان توليدکنندگان، امکان مقايسه همزمان را در اختيار عموم و متخصصان قرار مي‌دهد

فخر موحدي با بيان اينكه ارائه توليدات متنوع وجديد به عنوان هنر- صنعت فرش دستباف خراسان رضوي متناسب باذوق وسليقه مشتريان از ويژگي هاي خاص هشتمين نمايشگاه فرش دستباف مشهداست،اظهار داشت: در هشتمين نمايشگاه فرش دستباف، انواع فرشهاي نفيس دستباف و ابريشمي ،فرشهاي تجاري و عشايري ،تابلو فرش ،گليم و جاجيم ،طراحي نقشه هاي فرش ،نشريات تخصصي و مواداوليه با فرش ارائه مي شود كه از نکات بارز اين نمايشگاه محسوب شده و در نوع خود بي‌نظير هستند.

وي هدف از برگزاري اين نمايشگاه را نمايش و احياء هنر ايراني خواند و گفت: به نمايش گزاردن انواع تابلو فرش‌هاي تزئيني و ابريشمي با طرح‌هاي اصيل ايراني از ديگر قابليت‌هاي اين نمايشگاه است.

وي گفت: برگزاري چنين نمايشگاه‌هايي يکي از راه‌هاي مؤثر در راستاي شناساندن هر چه بيشتر اين هنر اصيل ايراني به نسل جوان و ايجاد انگيزه و علاقه در جهت خلق آثاري هر چه زيباتر براي معرفي و عرضه به جامعه جهاني است.

آغاز نخستین دوره کارآموزی دانشجویان دانشگاه ها در پالایشگاه خانگیران

رئیس بخش آموزش شرکت پالایش گاز شهید هاشمی نژاد از آغاز نخستین دوره کارآموزی دانشجویان دانشگاه ها در سال ۹۲ در این شرکت خبر داد.

سعید جولایی گفت: این شرکت همه ساله پس از اتمام دوره امتحانات دانشجویان، میزبان این قشر تحصیل کرده برای گذراندن دوره های کارآموزی می باشد.

وی اظهارداشت: در نخستین دوره کارآموزی دانشگاه ها در سال ۹۲، تعداد ۵۵ دانشجو از دانشگاه های دولتی و آزاد و موسسات آموزش عالی برای گذراندن دوره های کارآموزی به بخش آموزش پالایشگاه خانگیران معرفی شده اند.

این مقام مسئول همچنین به رشته های تحصیلی این دانشجویان اشاره و تصرح کرد: اکثر دانشجویان شرکت کننده فارغ التحصیل رشته های مکانیک، مهندسی شیمی، مهندسی نفت، مهندسی پالایش طراحی فرآیندهای صنایع نفت و گاز، طراحی جامدات، مهندسی شیمی صنایع گاز، مهندسی صنایع پالایش و پتروشیمی، تاسیسات، مکانیک سیالات، جوشکاری، الکترونیک، مهندسی تکنولوژی متالوژی و ذوب فلزات و بازرسی فنی هستند.

جولایی همچنین به اسامی دانشگاه های شرکت کننده در دوره های کارآموزی این شرکت اشاره کرد و بیان داشت: دانشجویان از دانشگاه های دولتی فردوسی مشهد، صنعتی شریف، صنعتی شاهرود، تهران، نفت آبادان، نفت اهواز، بیرجند، یاسوج، سیستان و بلوچستان، حکیم سبزواری و موسسه آموزش عالی شمس گنبد در این دوره شرکت کرده اند.

رئیس بخش آموزش شرکت پالایش گاز شهید هاشمی نژاد اضافه کرد: همچنین بخش دیگری از دانشجویان از دانشگاه های آزاد مشهد، بیرجند، گناباد، گلبهار، سرخس، قوچان و بجنورد و با توجه به رشته های تحصیلی خود برای گذراندن دوره کارآموزی در واحدهای مرتبط این شرکت مشغول به فعالیت شده اند.

وی تاکید کرد: این دوره کارآموزی از ۱۳۵ تا ۳۲۰ ساعت در پالایشگاه خانگیران در حال برگزاری است.

گفتنی است: شرکت پالایش گاز شهید هاشمی نژاد شش استان حوزه شمال و شرق کشور شامل خراسان رضوی، شمالی، جنوبی، گلستان، مازندران و بخشی از استان سمنان را تحت پوشش گاز رسانی دارد.

دیدگاهتان را بنویسید