هنر و صنعت فرش باید جایگاه ویژه ای در دولت تدبیر و امید داشته باشد

rugart.org_person_chamaniتبريز- رييس اتحاديه قالي ايران گفت: هنر و صنعت فرش دست بافت ايراني بايد جايگاه ويژه اي در دولت تدبير و اميد آينده داشته باشد.

اسماعيل چمني روز دوشنبه در آيين گشايش ساختمان اتحاديه قالي بافان تبريز، با تاكيد بر نقش بي بديل، ممتاز و تعيين كننده صنعت فرش در رونق اقتصادي كشور، افزود: دولت آينده بايد در اين زمينه حمايت هاي لازم و كافي را از فعالان اين بخش انجام دهد.
وي انتظارات و توقعات فعالان فرش ايران از دولت آينده را مختلف و در ابعاد گوناگون دانست كه توسط اتحاديه قالي اولويت بندي و تدوين شده است و در روزهاي آينده به رييس جمهوري منتخب ارايه مي شود.
چمني صنعت فرش ايران را خودكفاترين و سودآورترين عرصه اقتصادي و تجاري كشور دانست و اظهاركرد: فعالان اين بخش گل سرسبد هنر، صنعت و فرهنگ و هويت ايراني – اسلامي هستند كه با توجه به چنين جايگاهي بايد به انها ارزش قايل شد.
وي سهم اشتغالزايي صنعت فرش را بسيار وسيع و غير قابل چشم پوشي خواند و گفت: با ۵۰ ميليون ريال سرمايه زمينه اشتغال يك نفر به طور مستقيم و يك نفر به صورت غيرمستقيم در اين عرصه فراهم مي شود كه مي توان با اختصاص تسهيلات ويژه بانكي از چنين فرصتي براي رونق اقتصادي كشور و از بين بردن بيكاري استفاده كرد.
چمني از توجه دولت هاي نهم و دهم و مجلس شوراي اسلامي به بيمه قالي بافان و همچنين ارايه برخي تسهيلات به اين قشر زحمت كش قدرداني كرد و خواستار توسعه و تقويت چنين حمايت هايي از صنعت و هر فرش دست بافت ايراني شد.
وي ادامه داد: دولت آينده نيز با توجه به شعارهايي كه داده است بايد انها را در عمل به منصه ظهور برساند تا مردم نتيجه عيني آراي خود را لمس نمايند.
در اين مراسم از ۵۰ نفر از قالي بافان، طراحان و توليد كنندگان فرش دست بافت تبريز با اهداي جوايزي قدرداني شد.

دیدگاهتان را بنویسید