پرداخت تسهیلات کم‌بهره به بافندگان فرش دستباف در استان بوشهر

rugart.org_person_tabesh2رئیس سازمان صنعت، معدن و تجارت استان بوشهر از پرداخت تسهیلات کم‌بهره به بافندگان فرش دستباف در استان بوشهر خبر داد.

عباس تابش امروز در گفت‌وگو با خبرنگار فارس در دشتستان اظهار داشت: تلاش برای تثبیت قیمت‌ها در بازار از اولویت‌های این اداره کل است و در تمام مناطق استان این مهم تداوم دارد.

وی افزود: سرکشی بر بازارهای مختلف استان مورد توجه و تاکید این مدیریت است و امیدواریم در این مسیر به اهداف مورد نظر برسیم.

رئیس سازمان صنعت، معدن و تجارت استان بوشهر خاطرنشان کرد: دشتستان دارای ارزان‌ترین بازار است و بازار برازجان از تنوع محصولات خوبی برخوردار است و از نظر قیمت نیز مورد رضایت شهروندان قرار دارد.

تابش تصریح کرد: دشتستان دارای صنایع بسیار خوبی است و به ویژه در حوزه صنایع دستی دارای جایگاه خاصی در استان و حتی کشور است.

وی بیان کرد: دشتستان در حوزه فرش دستباف در استان منحصربفرد است و بیش از ۶ هزار بافنده فرش در دشتستان فعال هستند که آمار بسیار خوبی است.

این مسئول از پرداخت تسهیلات کم‌بهره به بافندگان فرش دستباف در استان بوشهر خبر داد و گفت: حمایت از فعالان در عرصه بافندگی و فرش دستباف از مهم‌ترین اولویت‌های این اداره در تقویت اشتغال خانگی است.

تابش اضافه کرد: معرفی بافندگان فرش دستباف شهرستان دشتستان به بانک‌های عامل برای اخذ تسهیلات مشاغل خانگی از برنامه‌های این اداره کل است و با برنامه‌ریزی لازم این مهم را به نتیجه مطلوب می‌رسانیم.

وی از برگزاری دوره‌های آموزشی تخصصی فرش دستباف در استان بوشهر خبر داد و افزود: در سال جاری یک دوره آموزش فرش دستباف برای متقاضیان آموزش در این حرفه برگزار شده و به زودی دوره‌های جدید نیز با همکاری این اداره کل برگزار می‌شود.

دیدگاهتان را بنویسید