چگونگی از بین بردن بوی بد ادرار گربه از روی فرش

p_rugart_0097همه ی کسانی که حیوان خانگی دارند تجربه ناخوشایند ادرار کردن حیوان روی فرش را داشته اند.
ادرار گربه بوی بسیار ناخوشایندی دارد که مدتها باقی میماند و از بین نمیرود.حال ما دستور العملی به شما ارائه میدهیم که این به راحتی بتوانید بوی نامطبوع را از بین ببرید.

گام اول:
اگر شما متوجه ادرار کردن گربه روی فرش شدید سریعا حوله یا پارچه ای که اب را به خود جذب میکند در محل ادرار قرار دهید و کاملا فشار دهید تا در حد امکان ادرار را به خود جذب کند.

اگر گربه در مکانی ادرار کرده و شما از محل دقیق ان اطلاع ندارید راه حل ساده ای به شما نشان میدهیم! ادرار گربه زیر نور ماوراء بنفش (فلورسنت) به راحتی قابل مشاهده است پس با خرید یکی از این چراغها که قیمت ارزانی نیز دارد میتوانید محل دقیق ادرار را پیدا کنید.

روش دیگر هم استفاده از حس بویاییتان میباشد! با بو کشیدن میتوانید محل ادرار را پیدا کنید چون ادرار گربه بوی زننده و ناخوشایندی دارد!

p_rugart_0095گام دوم:
در این مرحله محلولی درست کنید که ۵۰% ان را سرکه و ۵۰% را اب تشکیل میدهد.سپس محلول را روی محل ادرار بریزید و بعد با گذاشتن حوله یا پارچه و فشار دادن ان روی فرش محلول را خشک کنید.

 

p_rugart_0096گام سوم:
تعداد بسیار کمی جوش شیرین روی محل قرار دهید و یک چهارم فنجان هیدروژن پر اکسید ۳% را با یک قاشق چای خوری ماده شوینده مخلوط کنید و کم کم روی ان بریزید.
سپس با برسی نرم یا انگشت (با استفاده از دستکش) سعی کنید جوش شیرینها هارا حل کنید. حال باید صبر کنید تا محلول خشک شود این کار را با استفاده از پنکه یا بخارشو میتوانید انجام دهید.

بعد از خشک کردن ممکن است کمی از جوش شیرینها روی فرش باقی مانده باشد که با انگشت خیلی راحت از بین میروند.

با همین چند قدم ساده میتوانید فرش خود را کاملا از الودگی و بوی نامطبوع پاک کنید.

اگر هیدروژن پراکسید ۳% در دسترستان نیست متوانید از اسپری های شوینده که حاوی این ماده هستند استفاده کنید

توجه داشته باشید گاهی اوقات ادرار سگ یا گربه باعث تغییر رنگ فرش میشود. نکات بالا در حل مشکل موثر نیستند.

منبع پت ایسلند

دیدگاهتان را بنویسید