کتاب شناخت فرش تورج ژوله وارد بازار نشر شد

p_rugart_0121کتاب جدید تورج ژوله، پژوهشگر و نویسنده فرش، از روز شنبه ۲۹/۴/۱۳۹۲ وارد بازار نشر شد.

این کتاب در ۲۵۰ صفحه ، و بصورت تمام رنگی و به دو زبان فارسی و انگلیسی، از سوی انتشارات یساولی منتشر گردیده است. عنوان کامل کتاب “شناخت فرش ، برخی مبانی نظری و زیر ساخت های فکری” است که شامل دو فصل و یازده گفتارِ کوتاه است.

p_rugart_0121

برخی ازعکس های منتشر شده دراین کتاب تصاویر و اسناد قدیمی است که مشاهده آن برای علاقه مندانِ به تاریخ فرش ایران نیزمی تواند جالب باشد.
به نظر می رسد گفتار های کوتاه این کتاب، با هدفِ ایجاد نوعی تفکر و نظریه پردازی در چند موضوع مهم در فرش شناسی نوشته شده است. این کتاب با قیمت ۴۵۰۰۰ تومان وارد بازار نشر گردیده است.

p_rugart_0120

این نویسنده از دو سال قبل، بی وقفه کار نگارش کتاب “گنجینه ی ملی فرش ایران “را که معرفی ۲۲۰ اثر از گنجینه موزه فرش ایران است نیز آغاز نموده که با نظارت علمی دکتر سیروس پرهام درنگارش متون و نظارت وی بر ترجمه انگلیسی آن ،درحال انجام است .

p_rugart_0122

تورج ژوله روزهای پُرکاری را سپری می کند و از یک ماه قبل با سمت دبیر علمیِ کتاب “نمایشگاه جهانی قالی ایران ” کار نگارش و تدوین این کتاب را نیز آغاز نموده است. این کتاب به معرفی ۱۲۰فرش می پردازد که طی نمایشگاه مذکور در وین به معرض نمایش گذاشته می شوند.

p_rugart_0123

این نمایشگاه که ظاهرا” به همراه سمیناری یک روزه در ماه اکتبر برگزار می شود، توسط یکی ازدفاترپژوهشی سازمان ملل در تهران با نام ” مرکز منطقه ای برنامه بهترین عملکردها و راهبری محلی خاورمیانه برنامه اسکان بشرملل متحد”برنامه ریزی شده است.

رضی میری، از دیگر پژوهشگران و متخصصین فرش ایران که مسئولیت گروه داوری و انتخاب این آثار را برعهده داشته از دست اندرکاران این کتاب است. آثار انتخاب شده، مجموعه ای از آثار جدید هنرمندان فرش ایران، و همچنین تعدادی از فرشهای قدیمی و موزه ای است که از میان تعداد زیادی از فرش های ارایه شده انتخاب، و به تایید نهایی رسیده است. با توجه به همکاری رضی میری و تورج ژوله در شکل یافتنِ این کتاب ، باید منتظر کتابی وبژه بود.

منبع : سایت اطلاع رسانی فرش ایران

دیدگاهتان را بنویسید