۱۰ درصد صادرات غیر نفتی ایران به فرش دستباف اختصاص دارد

p_rugart_0103عظمایی خبر داد:
۱۰ درصد صادرات غیر نفتی ایران به فرش دستباف اختصاص دارد
به گزارش پایگاه علمی پژوهشی فرش ایران [www.rugart.org] ،به نقل از خبرگزاری مهر: رئیس سازمان صنعت، معدن و تجارت آذربایجان شرقی گفت: فرش ایران ۱۰ درصد صادارت غیر نفتی کشور را به خود اختصاص داده است.

به گزارش خبرنگار مهر ، محمد جعفر عظمایی امروز شنبه در گفتگو با خبرنگارن با اعلام این خبر ابراز داشت: خوشبختانه با وجود بازار رقابتی در جهان صنعتی امروز جهان ، فرش ایرانی همچنان مورد توجه بازارهای خارجی است و مورد اقبال عمومی قرار دارد.

وی تصریح کرد: فرش ایرانی نماینده و سفیر هنری و فرهنگی ایران در جهان است و با وجود تحریم های گسترده علیه کشورمان بخش قابل توجهی از صادرات غیر نفتی را به خود اختصاص داده است.

عظمایی با بیان اینکه فرش واسطه بین اقتصاد و فرهنگ ایرانی است ادامه داد: در عصری كه قدرت غالب جامعه در لوازم و تجهیزات دیجیتالی است، برای آرامش روحی و تلطیف احساسات انسان نیاز به ابزاری هنری و فرهنگی دارد، تماس انسان با شکوه نقش و نگار و زیباییهای فرش می تواند این آرامش را به انسان ارزانی نماید.

وی عنوان كرد: هم اکنون آذربایجان شرقی رتبه هفتم کشور را در صادارت غیر نفتی دارد و کشور ایران نیز باید با بررسی بازارهای جهانی و شناخت رقبای خود در اروپا به ویژه حوزه خلیج فارس زمینه صادرات بیشتر را فراهم کند.

هم اكنون سهم عمده ای از تولید صنعت جهانی فرش در اختیار ایران بوده و با وجود رقبای متعدد، فرش ایران به دلیل ویژگی های منحصر به فرد مشتری خاص خود را دارد.

دیدگاهتان را بنویسید