فرش دستباف خراسان رضوی قابلیت حضور در بازارهای بین‌المللی را دارد

رئیس اتحادیه صادرکنندگان فرش خراسان رضوی:
فرش دستباف خراسان رضوی قابلیت حضور در بازارهای بین‌المللی را دارد
خبرگزاری تسنیم: رئیس اتحادیه صادرکنندگان فرش خراسان رضوی گفت: فرش‌های دستباف این استان در بازارهای خارجی مشتریان زیادی دارد و این مسئله ناشی از قابلیت‌های بالای آن است.
هادی مخملی در گفت‌وگو با خبرنگار تسنیم در مشهد مقدس اظهار کرد: بیست و دومین نمایشگاه فرش دستباف ایران که طبق آیین هر ساله با حضور فعالان فرش دستباف کشور در محل دائمی نمایشگاه بین المللی تهران برگزار می‌شود مکانی مناسب جهت ایجاد تعامل میان تولیدکنندگان و خریداران و ارائه دستاوردهای نوین در این زمینه است.
وی با اشاره به پیشگامی مشارکت خراسان رضوی در نمایشگاه‌های تخصصی فرش دستباف عنوان کرد: فعالان فرش دستباف استان از مشارکت کنندگان همیشگی این رویداد اقتصادی فرش کشور هستند و در این دوره از نمایشگاه نیز تولیدات متنوع خود را به علاقه مندان این هنر دیرپای ایرانی عرضه می‌کنند.
رئیس اتحادیه صادرکنندگان فرش دستباف خراسان رضوی افزود: عرضه تولیدات متنوع و ارزشمند فرش دستباف خراسان رضوی از جمله تولیدات داری، تابلو فرش، فرش‌های ایلاتی و فرش‌های تمام ابریشم که از جایگاه ویژه‌ای به لحاظ نوآوری در بازار جهانی برخوردار است، در این نمایشگاه جلوه می‌کند.

مخملی درباره سایر ویژگی‌های برجسته فرش خراسان بیان کرد: فرش‌های بزرگ پارچه که توسط آستان قدس رضوی و تعاونی‌های سطح استان بافته می‌شوند از ویژگی‌های ممتاز فرش خراسان رضوی است که در این نمایشگاه در معرض دید بازدیدکنندگان قرار می‌گیرد.
به گفته مخملی افزایش متقاضیان شرکت در نمایشگاه و دریافت غرفه نشان دهنده کیفیت بالا و بازخورد ارزشمند فرش دستباف ایرانی نزد خریداران داخلی و خارجی و افزایش علاقه مندی سایر کشورها به این هنر و صنعت است.
وی خاطر نشان کرد: مطمئنا این نمایشگاه با توجه به برجستگی‌ها و ویژگی‌های تولیدات فاخر فرش ایران نه تنها از جنبه فرهنگی بلکه به لحاظ تبلیغاتی نیز می‌تواند معرف بیش از پیش فرش ایرانی باشد و امید است تولیدات عرضه شده در نمایشگاه بتوانند همانند هرساله پاسخگوی نیازها و سلایق مشتریان خصوصا مدعوین، تجار و بازرگانان خارجی باشد.

دیدگاهتان را بنویسید