تاکید استاندار همدان بر احیاء فرش استان

p_rugart_0054
استاندار همدان بر برنامه‌ریزی برای احیاء فرش همدان تاکید کرد و گفت: هنر صنعت فرش در سال‌های اخیر با غفلت روبرو بوده است.

به گزارش خبرگزاری دانشجویان ایران(ایسنا)- منطقه همدان، “محمدناصر نیکبخت” در جلسه‌ای با سرمایه‌گذاران و مسئولان مرتبط در صنعت فرش دستباف استان گفت: فرش همدان متاسفانه بدون حمایت و برنامه‌ریزی، خوب معرفی نشده است.

وی با بیان اینکه باید نقشه فرش همدان در فرشبافی‌ها کار شود و فراموش نشود، ادامه داد: دستگاه‌های ذیربط در بحث فرش باید کمک حال تولید کننده و سرمایه‌گذار باشند و شرایط را برای تولید و صادرات فرش از استان آماده کنند.

استاندار همدان افزود: متاسفانه تولید و صادرات فرش در آمار استان محاسبه نمی‌شود و از راه‌های دیگر انجام می‌شود و در آمار نیست و جای تاسف دارد که برای فرش همدان برنامه‌ریزی و حمایت در سال‌های اخیر نشده است.

نیکبخت اضافه کرد: کمیته فرش استان باید به صورت منظم با ارائه برنامه‌های زمان‌دار تشکیل شود تا با ایجاد انگیزه و افزایش ارتزاق از راه فرش، بتواند فرش همدان را احیا کند.

وی تاکید کرد: کارآفرین فعال فرش در کبودراهنگ در بحث آموزش و بافت فرش شروع به کار کند و برای جذب داوطلبان آموزش فرش در کبودراهنگ با توجه به پتانسیل موجود آموزش ندیده‌ها، تبلیغات لازم انجام شود.

استاندار تصریح کرد: در روستاهای پر تجمع، فرمانداری مکان لازم را برای آموزش فراهم و برای پیشبرد کار همکاری و کمک کند و گزارش هم به ما ارائه شود.

نیکبخت ادامه داد: بعد از انجام طرح در کبودراهنگ، موضوع به سایر شهرستان‌ها ارائه و در رابطه با تسهیلات همکاری شود تا از طریق کارگروه اشتغال یا روش‌های دیگر تسهیلات مورد نیاز در اختیار کارآفرین‌ها و بافندگان قرار گیرد.

دیدگاهتان را بنویسید