۳۵ درصد فرش تولیدی در داخل کشور مصرف می شود

rugart.org_0002معاون بازاریابی مرکز ملی فرش ایران گفت: ۳۵ درصد از تولیدات فرش ایران در داخل کشور مصرف می شود.
به گزارش ایرنا ˈمجتبی فیض الهیˈ روز یک شنبه در جلسه توجیهی جشنواره زمستانی فروش فرش در همدان گفت: فعالیت های مرکز ملی فرش ایران در دو بخش برون مرزی و درون مرزی تقسیم می شود که در حوزه برون مرزی به دنبال توسعه صادرات و در درون مرزی به دنبال رونق بازار داخلی هستیم.

این مقام مسوول افزود: مرکز ملی فرش ایران نمایشگاه های بسیای را در کشورها که به عنوان بازار بالفعل و یا بالقوه فرش ایران هستند، برگزار و به شرکت کنندگان یارانه پرداخت می کند که استان همدان در این نمایشگاه ها حضور کم رنگ دارد.

فیض الهی تصریح کرد: مرکز ملی فرش ایران هیات های تجاری متشکل از فعال بازار فرش ایران را به کشورهای هدف اعزام می کند تا با بازارها مختلف آشنا شوند و محصولات خود را منطبق با نیاز آن ها تولید کنند.

وی افزود: در سال آینده نخستین مرکز تجاری فرش ایران در شانگهای و پکن ایجاد خواهد شد و تجار ایرانی برای عرضه فرش های خود در آن مستقر می شوند و از هر استانی یک تا ۲فروشنده در آن مستقر می شوند.

معاون امور بازاریابی مرکز ملی فرش ایران در باره تفاوت نمایشگاه و مرکز تجاری گفت: نمایشگاه یک موقعیت موقتی برای شناخت بازار و یافتن شریک تجاری در بازارهای هدف است اما مرکز تجاری برای توسعه صادرات پایدار است.

فیض الهی افزود: در حوزه درون مرزی نیز مرکز ملی فرش به دنبال برگزاری نمایشگاه هایی است که در استان های مخلف زیر نظر و حمایت این مرکز با یک تبلیغات مناسب برگزار شود و جشنواره های فروش به منظور آشنایی نسل جوان و ایجاد اعتماد بین مردم و فروشگاه ها مورد تأیید برگزار گردد.

وی تأکید کرد: جشنواره گره زرین به دلیل محدودیت های مادی در دو سال گذشته برگزار نشد اما در سال آینده احیا خواهد شد به ویژه آن که در دوره های قبلی استان همدان حضور درخشانی در آن داشته است.

این مقام مسوول تصریح کرد: در سال آینده بنا داریم یک هیات تجاری از فعالان بازار فرش همدان را به اربیل عراق اعزام کنیم چون مناطق شمالی عراق می تواند بازار خوبی برای فرش ایران به ویژه همدان باشد.

فیض الهی درباره برگزار نمایشگاه اخیر فرش در استان همدان گفت: مرکز ملی فرش ایران به استان ها ابلاغ کرده است که برگزاری هر نمایشگاه بدون در نظر گرفتن نظر اتحادیه ها و صنف های مربوطه غیر قانونی است.

رییس اداره فرش سازمان صنعت، معدن و تجارت استان همدان نیز در این آیین گفت: جشنواره فروش فرش همدان از ابتدای اسفند ما تا ۲۲ اسفند در ۳۰ فروشگاه مورد وثوق برگزار خواهد شد.

ˈاحمد علی باباییˈ ادامه داد: در جریان این جشنواره ۱۳ فروشگاه در شهر ملایر و ۱۷ فروشگاه در شهر همدان بنا به اعلام قبلی شرکت کردند و با پنج الی ۱۰ درصد تخفیف اجنس خود را ارایه خواهند داد.

وی تأکید کرد: در سال ۹۱ در جریان برگزاری جشنواره زمستانی ۲۹۳ تخته فرش به ابعاد یک هزار و ۱۴۴ متر به فروش رسید که نسبت به سال گذشته ۴۰ درصد رشد داشته است.

دیدگاهتان را بنویسید